Sitco

Novinky v Novicom Group

Společnost NOVICOM rozšířila platformu SITCO

15.3.2022

Praha, 15. března 2022 – Společnost NOVICOM, český výrobce nástrojů pro síťovou správu, monitoring a kybernetickou bezpečnost, vstoupila do obchodně-investiční platformy SITCO. Od tohoto kroku si slibuje především rychlejší růst svého podnikání. 

„Našim zákazníkům nabízíme sofistikovanou ochranu síťových systémů, která patří k nejmodernějším na IT trhu. Jsme proto přesvědčeni, že vstupem do platformy SITCO se zařazujeme mezi další inovátory trhu a díky vzájemné spolupráci a sdílení know-how dokážeme našim zákazníkům poskytovat ještě modernější produkty,“ uvedl Jindřich Šavel, ředitel společnosti NOVICOM. 

Díky vlastním technologiím dosahuje NOVICOM nadstandardní efektivnosti, a to i v rozsáhlých sítích. Na trhu působí již od roku 1994 a orientuje se na střední i velké zákazníky, kteří vyžadují vysokou míru bezpečnosti a provozní spolehlivosti. Klienty společnosti NOVICOM jsou například Hlavní město Praha, Městská policie, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo financí, ČTÚ, Nemocnice Benešov, Krnov a FN Plzeň či podniky Třinecké železárny a Liberty Steel. Kromě České republiky se prosazuje se svými řešeními i v zahraničí – na Slovensku, v Polsku, německy mluvících zemích a ve Vietnamu.

SITCO je obchodně-investiční platforma, za níž stojí tuzemský kapitál a konkrétní lidé s mnohaletou historií podnikání na trzích střední Evropy. Sdružuje podnikatele v oblasti inovativních technologií, kteří chtějí dále expandovat a zvyšovat svoji výkonnost díky investicím, sdílenému know-how a společným obchodním příležitostem. Vstupem do platformy SITCO se noví členové stávají spoluinvestory a za podíl ve svých společnostech získávají podíl v komunitním holdingu. 

„Vítáme společnost NOVICOM v naší rodině SITCO. Věříme, že jí naše obchodně-investiční platforma může nabídnout mnoho synergických efektů, které ocení nejen sama společnost, ale také spokojení zákazníci,“ doplnil řídící Equity partner společnosti SITCO Alan Ilczyszyn. 

Platforma SITCO je součástí investičních aktivit skupiny SUDOP, která investuje do oblasti IT prostřednictvím SUDOP Consulting and Information Technology (dále SUDOP CIT) už od roku 2018. Ambicí SUDOP CIT je vybudovat jednu z největších IT skupin v ČR. SUDOP CIT tvoří skupina 7 společností a nově i obchodně-investiční platforma SITCO, spolu se společnostmi NOVICOM a ITCON Solutions.